Yenimahalle’den İsa Amcaya yardım eli

Haberin Yayınlanma Tarihi: 03.10.2016


Engelli vatandaşların sosyal hayata daha etkin bir şekilde katılması için örnek projelere imza atan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, kendisini bir açılışta görerek Ankilozan Spondilit (İltihaplı Romatizma) hastası eşi için akülü sandalye talep eden Meral Şahin’in (56) yüzünü güldürdü.

Açılışta Yaşar’dan eşi İsa Şahin (62) için akülü sandalye talebinde bulunan Meral Şahin, belediyenin engelliler birimi yetkilileri tarafından Şentepe’de bulunan evinde ziyaret edildi.

“Artık yatağa bağımlı kalmayacak”

İlk olarak hasta Şahin’in sağlık raporunu inceleyen yetkililer, hastaya acil şifalar dileyerek, akülü sandalye hediye etti.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar başta olmak üzere yardımda emeği geçen herkese teşekkür eden eş Meral Şahin ise “Öyle bir iyilikte bulundunuz ki ifade edemiyorum. Eşim bu akülü sandalyede yemek yiyecek, dışarı çıkacak. Artık yatağa bağımlı kalmayacak. Hem eşimin hem de benim hayatım bu araç sayesinde kolaylaştı. Çok mutluyum” dedi.

Şahin, “Akülü sandalye almaya maddi durumumuz el vermedi. Oğlum işsiz. Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Kendisine bir kere ricada bulundum beni kırmadı, yardımımıza koştu. Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

Engelli hizmet aracı kolaylığı

İsa Amcayı ziyaret eden Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi Sorumlusu Emrullah Yılmaz da, “Belediye olarak engellilerimizin sorunlarına eğilerek onlara sahip çıkıyoruz. Başkanımız Fethi Yaşar da bu konuda çok duyarlı. Bugün İsa amcamızın hayatını kolaylaştırdık, amcamızı istediği zaman belediye engelli hizmet aracımızla hastaneye de götüreceğiz. Aynı zamanda Yenimahalle’de yaşayan engellilerimizi engelli tespit sistemimizle belirliyoruz, bu sistem sayesinde engelli vatandaşlarımıza çabucak ulaşabiliyoruz. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.